مقالات آموزشی

جدیدترین مقالات آموزش و تحلیلی دانش کسب و کار و توسعه شخصی

ما در گروه مشاوران نجات مقالات بسیار متفاوت و شگفت انگیزی ارائه می‌دهیم . این اطلاعات می‌تواند برای پیشبرد کسب و کارهایی که انجام می‌دهید ونحوه انجام فرآیندها و افرادی که برای آن انجام امور با آنها در تعامل هستید استفاده شود

داغ ترین مقالات آموزشی

5دلیل برای انتخاب مشاور کسب و کار شرکت نجات

۵ دلیل برای انتخاب مشاور کسب و کار

مشاور کسب و کار به عنوان یک رکن اساسی در سازمان شماست که محدود به هیچ سازمان، خرد و کلاتی نیست. اگر جزو آن دسته‌ای مدیران هستید که باور دارید باید سازمانتان موفق باشد ، باید بدانید که مشاوره کسب و کار و موفقیت در این بازار رقابتی ، نیازمند انتخاب مشاور خوب است. در ادامه این مقاله سعی شده تا ۵ دلیل مهم برای انتخاب مشاور کسب و کار را با جزییات توضیح دهیم .

ادامه مطلب »
تفویض اختیار منابع انسانی در شرکت‌های SME

تفویض اختیار منابع انسانی در شرکت‌های کوچک ومتوسط

اکثر کسب‏‌وکارهای کوچک نگاه جامع و حرفه‏ای به مدیریت منابع انسانی ندارند.
فشار روزانه برای مدیریت کارهای مختلف باعث می‏شود گاهی حتی پایه‌های اولیه مدیریت منابع انسانی در کار رعایت نشود و تازه وقتی که مشکلی ایجاد شد جستجو و تقلا برای حل مشکل آغاز می‏شود.
این وضعیت بخصوص در کسب‏‌وکارهای ۵ تا ۵۰ نفره شدیدتر و ملموس‌تر است. در ادامه مقاله زمان و نحوه تفویض اختیار منابع انسانی در شرکت‌های کوچک و متوسط را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب »
همه چیز درباره شرکت کوچک و متوسط

همه چیز درباره شرکت کوچک و متوسط

سالهاست که همه در مورد اهمیت و ویژگی شرکت‌های کوچک و متوسط صحبت می‌کنند. بخصوص از زمان همه‌گیری کرونا و انفجار کسب و کارهای اینترنتی، “شرکت کوچک” زبانزد بسیاری افراد، سازمان‌ها و دولت‌ها شده است.
اما چه چیزی تا این حد شرکت کوچک و متوسط را مهم کرده؟
در این مقاله می‌خواهیم چند سؤال کلیدی در مورد شرکت کوچک و متوسط را یکبار برای همیشه پاسخ دهیم. اگر صاحب یک کسب و کار کوچک و متوسط هستید یا در چنین شرکتی کار می‌کنید، حتماً تا انتهای مقاله ما را راهنمایی کنید.

ادامه مطلب »

سایر مقالات آموزشی

مدیر یک دقیقه‌ای

این مطالب برگرفته شده از کتاب مدیر یک دقیقه‌ای می‌باشد. در این کتاب نکاتی برای مدیریت صحیح کارکنان بر مبنای سه اصلِ تعیین اهداف یک دقیقه‌ای، تمجید یک دقیقه‌ای و توبیخ یک دقیقه‌ای عنوان شده است.
مدیران برای دستیابی به اهداف سازمان از روش‌ها و استراتژی‌های مختلفی جهت مدیریت کارکنان خود استفاده می‌کنند. در اینجا روش‌های مدیریتی را به سه گروه اصلی تقسیم نموده‌ایم:
گروه اول مدیران مستبد و خودرأیی هستند که با جدیت و نتیجه‌گرایی، اهداف سازمان را پیش می‌برند و کارمندان خود را مثل یک ماشین تولیدی می‌دانند، این سازمان‌ها اغلب سازمان‌های موفقی هستند که کارکنانی ناراضی دارند.
گروه دوم مدیران دموکرات و دلسوزی هستند که نتیجه‌ی کارها برایشان در اولویت نیست و با مهربانی و صمیمیت محیط شادی را برای کارکنان فراهم می‌نمایند، این سازمان‌ها اغلب سازمان‌هایی با عملکرد پایین هستند که کارکنانی راضی دارند.
گروه سوم مدیران موفقی هستند که هم نتیجه‌گرا هستند و هم کارکنان راضی و مثبتی دارند. به نحوه‌ی مدیریت این گروه، مدیر یک دقیقه‌ای اطلاق شده است به این معنی که همه چیز را در لحظه و در نقطه شروع واضح می‌کنند و اجازه شکل‌گیری برداشت‌های شخصی یا بزرگ شدن ابهام را نمی‌دهند. برای اینکه ببینیم چه یادگیری‌هایی از این سبک مدیریت می‌توانیم برای خودمان به همراه ببریم، در ادامه‌ی این مقاله بررسیشان می‌کنیم.

ایجاد یک سیستم نگهداری و تعمیرات کارآمد

امروزه نگهداری و تعمیرات به عنوان یکی از بخش‌های اصلی و جدایی‌ناپذیر تولید و سیستم‌های تولیدی شناخته می‌شود و هیچ سیستم تولیدی کارآمدی بدون وجود نگهداری و تعمیرات امکان بقاء ندارد. نگهداری و تعمیرات شامل اعمالی است که کارخانه، تجهیزات و امکانات را پایش و نگهداری می‌کند. برای این منظور باید در زمان کار تجهیزات طراحی، سازماندهی و بررسی فعالیت‌ها به منظور کاهش و به حداقل رساندن توقفات ناشی از خرابی، انجام پذیرد.

راهکارهای مدیریت استرس

حقیقت این است که مدیریت ذاتاً نقش پراسترسی است. هر کسی که حتی مدت زمان کوتاهی در نقش مدیر قرار گرفته بر صحت این موضوع شهادت خواهد داد!

سقف شیشه ای برای زنان

سقف شیشه ای برای زنان فارغ از قوانین رسمی و مکتوب، تعبیری و اشاره به موانعی است بر سر راه آنان، اگرچه فرصت توسعه وجود داشته باشد و زنان هم توانمند باشند، اما نمی‌توانند از آن فرصت‌ها استفاده کنند. در کل سقف شیشه ای برای زنان از هنجارها، رفتارها و ذهنیت‌هایی سرچشمه می‌گیرد که موجب موانع نامرئی توسعه زنان در محیط کار شده برخی از علائم وجود سقف شیشه ای برای زنان در محیط کار اینقدر شفاف است که به سادگی قابل روییت هستند . حال ما در مشاوره کسب و کار راهکارهای برون رفت از سقف شیشه ای را تشریح خواهیم کرد.

۴ تا از چندین چالشهای کارآفرینان

کارآفرینی یعنی شجاعت، یعنی ساختن چیزی از نو، کار در شرایط مبهم و غلبه بر انواع چالش‌ها. در این مقاله به ۴ تا از چالشهای کارآفرینان اشاره می‌کنیم به این امید که بتواند برای کارآفرینان ایده‌ای برای حرکت مصمم رو به جلو فراهم آورد.

فروش تلفنی موفق

شاید انتظار می‌رفت با گسترش فناوری اطلاعات و رواج یافتن ابزارهای نوین ارتباطی، فروش تلفنی از بین برود. اما از آنجاییکه هنوز حجم قابل توجهی از فروش و بازاریابی با اتکا به توسعه فردی در سطح جهان به وسیله‌ی تماسهای تلفنی انجام می‌شود، تصمیم گرفتیم در خصوص یکی از بهترین روش‌های فروش بیشتر یعنی فروش با تماس صحبت کنیم. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا نحوه فروش تلفنی موفق را بررسی کنیم .

آموزش صفر تا صد فروشندگی

صفر تا صد فروشندگی مقدمه‌ایی است برای یادگیری مهارت فروش اگر به دنبال این هستید که فروشندگی را یاد بگیرید، خواندن این مقاله حتما برایتان مفید خواهد بود.ما در شرکت مشاوره کسب و کار نجات به واسطه نکات مهم صفر تا صد فروشندگی در مورد ماهیت شغل فروش، کارراهه فروش، انواع روش‌های فروش بیشتر و مؤثر ، جوانب مثبت و منفی شغل فروش با هم صحبت خواهیم شد.

مشاوره مدیریت چیست و مشاور دارای چه ویژگی هایی باید باشد؟

مشاوره مدیریت یک ارزش کلیدی در مبحث مشاوره کسب و کار است که در این نوشته سعی دارم تا بر اساس تجربیات و علمی که طی سالیان اخیر در صنعت مشاوره مدیریت کسب کرده­ ام به این پرسش پاسخ دهم.

چرایی نیاز به تحول در مدیریت منابع انسانی شرکت‌ها

رویکرد جامع و یکپارچه به اشتغال و توسعه کارکنان را مدیریت منابع انسانی تعریف می‌کنند. مدیریت منابع انسانی فرآیندی است که طی آن، سرمایه‌های انسانی با نیازها و الزامات راهبردی سازمان پیوند می‌خورند و ضمن تعیین و تبیین تعهدات و انتظارات متقابل افراد و سازمان، بهره‌وری کارکنان را با بهره‏‌گیری از ظرفیت کامل آن‏ها افزایش می‏‌دهد.