سفر فروش: فرصت جذاب یادگیری مهارتهای فروش

سرمایه‌گذاری بر ایجاد تیم فروش حرفه‌ای و مدرن دیگر یک اقدام لاکچری نیست بلکه یک الزام برای بقا و موفقیت شرکت‏هاست. قوی‌تر کردن تیم فروش بدین معنی است که برنامه آموزشی قوی برای تیم‌های فروش داشته باشید تا فروشنده‌ای خلاق و اثرگذار در تیمتان ایجاد کنید یا سفر های یادگیری نجات همراه باشید تا در مسیر توسعه فردی متمایز از دیگران باشید.

فروش تلفنی موفق

شاید انتظار می‌رفت با گسترش فناوری اطلاعات و رواج یافتن ابزارهای نوین ارتباطی، فروش تلفنی از بین برود. اما از آنجاییکه هنوز حجم قابل توجهی از فروش و بازاریابی با اتکا به توسعه فردی در سطح جهان به وسیله‌ی تماسهای تلفنی انجام می‌شود، تصمیم گرفتیم در خصوص یکی از بهترین روش‌های فروش بیشتر یعنی فروش با تماس صحبت کنیم. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا نحوه فروش تلفنی موفق را بررسی کنیم .

4 چالش مدیریت کارکنان در سال 1401

چالش مدیریت کارکنان در سال ۱۴۰۱ برای شما موجب چه اتفاقاتی شده ؟
جزو گروهی هستید که از شنیدن خبر افزایش حقوق 60% امسال شاد شدید؟
یا جزو مدیرانی هستید که با این خبر، دغدغه‌هایتان افزونتر شد؟
در وبیناری که 28 فروردین ۱۴۰۱ برگزار کردیم به بررسی 4 چالش مدیریت کارکنان برای شرکت‌های کوچک و متوسط و مواردی که برای عبور از آنها باید مد نظر داشته باشیم پرداختیم. برای درک بهتر این چالش‌ها ابتدا تحولات اثرگذار بر مدیریت منابع انسانی در سال ۱۴۰۱ را باز می‌کنیم. مهمترین این تحولات را می‏توان در 6 گروه به شرح زیر دسته‌بندی کرد.

همه چیز درباره شرکت کوچک و متوسط

سالهاست که همه در مورد اهمیت و ویژگیشرکت‌های کوچک و متوسط صحبت می‌کنند. بخصوص از زمان همه‌گیری کرونا و انفجار کسب و کارهای اینترنتی، “شرکت کوچک” زبانزد بسیاری افراد، سازمان‌ها و دولت‌ها شده است.
اما چه چیزی تا این حد شرکت کوچک و متوسط را مهم کرده؟
در این مقاله می‌خواهیم چند سؤال کلیدی در مورد شرکت کوچک و متوسط را یکبار برای همیشه پاسخ دهیم. اگر صاحب یک کسب و کار کوچک و متوسط هستید یا در چنین شرکتی کار می‌کنید، حتماً تا انتهای مقاله ما را راهنمایی کنید.

رهبر جنگجو، هشتمین سفر یادگیری نجات

سفرهای یادگیری نجات یک روش کاملاً نوین و مبتکرانه برای یادگیری هستند. در این سفرها یادگیری بصورت کلاسی رخ نمی‌دهد بلکه شما با بکارگیری انواع روشهای نوین یادگیری از جمله بازی، ایفای نقش، کار تیمی و … یاد می‌گیرید و در انتهای سفر با یک برنامه مدون برای خود، خانواده یا کسب و کارتان به خانه برمی‌گردید.

ما تا به حال ۷ سفر یادگیری در شهرهای یزد، کاشان، قزوین، گرمسار و اصفهان برگزار کرده‌ایم و این هشتمین سفر ماست.

روش‌های فروش بیشتر و مؤثر

مشکل مشترک بسیاری ازشرکت‌های کوچک و متوسط فروش یا روش‌های فروش بیشتر است. اکثر شرکت‌ها از افت فروش، رکود بازار، باختن مشتری به رقیب و …. درددل دارند. اما خیلی مواقع فروش خودش مشکل نیست، بلکه جایی است که مشکلات دیگر در آن نمود پیدا می‌کنند: مثلاً رقابتی نبودن محصول، قیمتگذاری نادرست، دور ماندن از تحولات بازار و …
درهرحال هدف این مقاله، کمک به صاحبان کسب و کارهای کوچک از طریق معرفی روش‌های افزایش فروش در بازار  آزاد رقابتی است که می‌تواند به رشد کسب‌وکار کمک کند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین برنامه توسعه شخصی برای موفقیت چیست؟

بهترین برنامه توسعه فردی تعیین کننده این است که چه چیزی برای ما مهم است، چه هدفی داریم، چه نقاط قوتی برای رسیدن به این هدف داریم، چطور باید به این اهداف برسیم و چه مواردی را باید در طول زمان بهبود ببخشیم. اگر جزو آن دسته‌ای هستید که باور دارید باید خودتان آینده را بسازید و خودتان مسئول توسعه خودتان هستید باید بدانید که چطور برنامه توسعه شخصی بنوسید و یک شخصیت قوی داشته باشید.با نجات همراه باشید تا در ادامه مقاله هرآنچه نیاز هست که درباره‌ی ” بهترین برنامه توسعه شخصی برای موفقیت” بدانید مطلع بشوید.

وظایف اصلی مدیر کسب و کار چیست؟

وظایف یک مدیر کسب و کار شامل مسئولیت‌هایی است که به سازمان و ذی‌نفعان کمک می‌کند تا به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت دست یابند و نیازمند نگرش و مهارت‌های خاصی است. با توجه به اینکه مدیر کسب و کار باید نقش هدایتگر و ناخدایی را داشته باشد که کشتی سازمان را به مقصد برساند، نه اینکه با هر موجی توقف کرده یا مسیرش را تغییر دهد. با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله براساس الگوی توسعه فردی  ، ۱۴ وظیفه اصلی یک مدیر کسب و کار را بررسی کنیم.

ابزارهای توسعه شخصی چیست؟

تصمیم به توسعه شخصی به این معنی است که افراد مهارت‌ها و توانایی‌های خود را ارزیابی می‌کنند، اهداف قبلی خود را می‌سنجند، برنامه توسعه شخصی می‌نویسند و طوری هدفگذاری می‌کنند که به توانایی‌های بالقوه‌ی خود رنگ واقعیت بخشیده و آنها را بیشینه نمایند. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی ابزارهای توسعه شخصی و مسیر موفقیت بپردازیم. تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

تفویض اختیار منابع انسانی در شرکت‌های کوچک ومتوسط

اکثر کسب‏‌وکارهای کوچک نگاه جامع و حرفه‏ای به مدیریت منابع انسانی ندارند.
فشار روزانه برای مدیریت کارهای مختلف باعث می‏شود گاهی حتی پایه‌های اولیه مدیریت منابع انسانی در کار رعایت نشود و تازه وقتی که مشکلی ایجاد شد جستجو و تقلا برای حل مشکل آغاز می‏شود.
این وضعیت بخصوص در کسب‏‌وکارهای ۵ تا ۵۰ نفره شدیدتر و ملموس‌تر است. در ادامه مقاله زمان و نحوه تفویض اختیار منابع انسانی در شرکت‌های کوچک و متوسط را بررسی خواهیم کرد.