تکنیک های انگیزش کارکنان

دیگر کارکنان تمایلی به اضافه کاری ندارند؟
نمی‌توانید به کارکنان برای حضور فیزیکی در محل کار انگیزه بدهید؟
کارکنان سریع به گزینه “استعفا” فکر می‌کنند؟

اگر شما روش‌های انگیزشی برای کارکنان خود بکار برده‌‏اید اما کماکان چالش مدیریت کارکنان را دارید باید به تکنیک‌های انگیزش کارکنان که در ادامه مقاله ارائه شده است توجه کنید:

ویژگی برنامه توسعه فردی خوب چیست؟

ویژگی برنامه توسعه فردی خوب در این است که اهداف کوتاه‌مدت را نیز در کنار اهداف بلندمدت به همراه خود داشته باشد. درست است که معنی رشد و موفقیت در زندگی برای همه‌ی افراد یکسان نیست اما به طور کلی باید مواردی را باید مدنظر قرار دهیم که توسعه فردی در یک مسیر مشخص و همواره مقدور باشد.

۱۰ عادت روزانه یک مدیرعامل موفق

۱۰ عادت روزانه یک مدیر عامل موفق را این مقاله بیان می‌کنیم که لازم است هر مدیر عاملی که به دنبال کسب موفقیت شخصی و کاری است، این ۱۰ عادت را سرلوحه‌ی خود قرار دهد. مشخصاً تنها رسیدن به جایگاه مدیرعاملی نمی‌تواند ضامن موفقیت چشمگیر شما باشد، بلکه باید در ابتدا دید روشن و شفافی از جایگاهی که در آن قرار دارید داشته باشید. تصمیم داریم در این مقاله با بیان مطالبی کاربردی و مفید، دید جدیدی را برای رشد پیش رویتان قرار دهیم.

۹ روش برتر توسعه فردی چیست؟

گاهی ممکن است برای شروع برنامه توسعه‌ی فردی سردرگم شوید. این سردرگمی ناشی از آن است که نمی‌دانید دقیقاً از کجا باید کار را شروع کنید. ما سعی داریم نکات و روش‌هایی را ذکر کنیم که رسیدن به توسعه‌ی فردی را برایتان آسان‌تر کند.

روش اول برای آغاز روند رشد و توسعه فردی این است که به یک سؤال پاسخ دهید:
دقیقاً چرا می‌خواهید به رشد برسید؟ به چه چیزهایی دوست دارید برسید؟
چه چشم‌اندازی از رشد شخصی خود دارید که به شما انگیزه حرکت می‌دهد و انرژیتان را بالا می‌برد؟

همیشه طرح سؤال در مورد چرایی انجام یک کار به ما در واضح شدن هدفمان از آن کار کمک می‌کند. با فکر و پاسخ به این سؤال متوجه خواهید شد که اولویت‌های شما برای رشد چیست و چه راه‌هایی پیش رویتان وجود دارند. در هیمن راستا ۹ روش برتر توسعه فردی را در ادامه مقاله توضیح دادیم.

سفر فروش: فرصت جذاب یادگیری مهارتهای فروش

سرمایه‌گذاری بر ایجاد تیم فروش حرفه‌ای و مدرن دیگر یک اقدام لاکچری نیست بلکه یک الزام برای بقا و موفقیت شرکت‏هاست. قوی‌تر کردن تیم فروش بدین معنی است که برنامه آموزشی قوی برای تیم‌های فروش داشته باشید تا فروشنده‌ای خلاق و اثرگذار در تیمتان ایجاد کنید یا سفر های یادگیری نجات همراه باشید تا در مسیر توسعه فردی متمایز از دیگران باشید.

فروش تلفنی موفق

شاید انتظار می‌رفت با گسترش فناوری اطلاعات و رواج یافتن ابزارهای نوین ارتباطی، فروش تلفنی از بین برود. اما از آنجاییکه هنوز حجم قابل توجهی از فروش و بازاریابی با اتکا به توسعه فردی در سطح جهان به وسیله‌ی تماسهای تلفنی انجام می‌شود، تصمیم گرفتیم در خصوص یکی از بهترین روش‌های فروش بیشتر یعنی فروش با تماس صحبت کنیم. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا نحوه فروش تلفنی موفق را بررسی کنیم .

4 چالش مدیریت کارکنان در سال 1401

چالش مدیریت کارکنان در سال ۱۴۰۱ برای شما موجب چه اتفاقاتی شده ؟
جزو گروهی هستید که از شنیدن خبر افزایش حقوق 60% امسال شاد شدید؟
یا جزو مدیرانی هستید که با این خبر، دغدغه‌هایتان افزونتر شد؟
در وبیناری که 28 فروردین ۱۴۰۱ برگزار کردیم به بررسی 4 چالش مدیریت کارکنان برای شرکت‌های کوچک و متوسط و مواردی که برای عبور از آنها باید مد نظر داشته باشیم پرداختیم. برای درک بهتر این چالش‌ها ابتدا تحولات اثرگذار بر مدیریت منابع انسانی در سال ۱۴۰۱ را باز می‌کنیم. مهمترین این تحولات را می‏توان در 6 گروه به شرح زیر دسته‌بندی کرد.

همه چیز درباره شرکت کوچک و متوسط

سالهاست که همه در مورد اهمیت و ویژگیشرکت‌های کوچک و متوسط صحبت می‌کنند. بخصوص از زمان همه‌گیری کرونا و انفجار کسب و کارهای اینترنتی، “شرکت کوچک” زبانزد بسیاری افراد، سازمان‌ها و دولت‌ها شده است.
اما چه چیزی تا این حد شرکت کوچک و متوسط را مهم کرده؟
در این مقاله می‌خواهیم چند سؤال کلیدی در مورد شرکت کوچک و متوسط را یکبار برای همیشه پاسخ دهیم. اگر صاحب یک کسب و کار کوچک و متوسط هستید یا در چنین شرکتی کار می‌کنید، حتماً تا انتهای مقاله ما را راهنمایی کنید.

رهبر جنگجو، هشتمین سفر یادگیری نجات

سفرهای یادگیری نجات یک روش کاملاً نوین و مبتکرانه برای یادگیری هستند. در این سفرها یادگیری بصورت کلاسی رخ نمی‌دهد بلکه شما با بکارگیری انواع روشهای نوین یادگیری از جمله بازی، ایفای نقش، کار تیمی و … یاد می‌گیرید و در انتهای سفر با یک برنامه مدون برای خود، خانواده یا کسب و کارتان به خانه برمی‌گردید.

ما تا به حال ۷ سفر یادگیری در شهرهای یزد، کاشان، قزوین، گرمسار و اصفهان برگزار کرده‌ایم و این هشتمین سفر ماست.

روش‌های فروش بیشتر و مؤثر

مشکل مشترک بسیاری ازشرکت‌های کوچک و متوسط فروش یا روش‌های فروش بیشتر است. اکثر شرکت‌ها از افت فروش، رکود بازار، باختن مشتری به رقیب و …. درددل دارند. اما خیلی مواقع فروش خودش مشکل نیست، بلکه جایی است که مشکلات دیگر در آن نمود پیدا می‌کنند: مثلاً رقابتی نبودن محصول، قیمتگذاری نادرست، دور ماندن از تحولات بازار و …
درهرحال هدف این مقاله، کمک به صاحبان کسب و کارهای کوچک از طریق معرفی روش‌های افزایش فروش در بازار  آزاد رقابتی است که می‌تواند به رشد کسب‌وکار کمک کند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.