درباره نویسنده

مطالب مشابه

2 Comments

 1. 1

  مسعود

  شرکت ها اینقدر درگیر مسائل روزمره میشن که کمتر ب سمت استفاده از مشاوره میان ، فکر میکنم حضور مشاوران ب شکل استخدام دائم در شرکت ها که باعث ترویج تفکر استراتژیک باشن فکر بهتریه

  پاسخ
  1. 1.1

   مشاور رازقی

   سلام وقت شما بخیر
   از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید متشکریم. همانطور که خود شما اشاره کردید، حضور دائمی در شرکتها باعث درگیر شدن در مسائل جاری و به اصطلاح ایجاد دید “عملیاتی” می‌شود. افراد به سازمان حس تعلق پیدا می‌کنند و وظیفه خود را پیشبرد کارهای شرکت می‌بینند. به همین دلیل حتی اگر رابطه مشاور با یک مشتری رابطه‌ای طولانی‌مدت و متداوم باشد، بهتر است مشاور همواره جایگاه مستقل خود را حفظ کند. به عبارت دیگر مشاور نباید حقوق‌بگیر و پرسنلِ مشتری محسوب شود. این موضوع هم از این بابت مهم است که نگاه برون سازمانی خود را حفظ کند تا بتواند مسائل شرکت را از یک دید بیرونی ارزیابی کند؛ و از طرفی هم قدرت لازم برای شناسایی و نشان دادن مشکلات سازمان را داشته باشد.
   با این حال همانطور که شما هم نوشتید، ترویج تفکر استراتژیک نیاز به رویکردی مستمر دارد و باید تیمی از مدیران ارشد شرکت و مشاور تشکیل شود و دستورجلسات منظمی برای ترویج این دیدگاه تعریف شود. این موضوع باید در درون مدیران شکل بگیرد و مشاور نقش راهنما و مرجع علمی برای تفکر راهبردی را خواهد داشت.
   روزگارتان سازنده

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.