چرا به متخصصین مشاوره مدیریت نیاز دارید؟

نوشته شده توسط: بدون دیدگاه دسته بندی ها:مشاوره مدیریت


آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

هر سازمانی برای بهبود کلی عملکرد خود به مشاوره‌ی مدیریت (مشاوره کسب و کار) نیاز دارد. مشاوره مدیریت به سازمان کمک می‌کند که از منابع موجود برای بهبود و ارتقاء سازمانی بهره‌برداری کرده، همچنین بازده منابع مالی و انسانی را بیشینه نماید.


متخصصین مشاوره مدیریت  در کنار واحدهای بازاریابی، مالی و منابع انسانی فعالیت می‌کنند و در اندازه‌گیری و پیش‌بینی نتایج فعالیت‌های فعلی این واحدها تخصص دارند. چنانچه مشاوران احساس کنند روند فعلی موجب زیان خواهد شد، به سازمان هشدار می‌دهند.متخصصین مشاوره مدیریت

چرا سازمان شما نیازمند استفاده از خدمات متخصصین مشاوره‌ مدیریت است؟

  • تهیه برنامه‌ استراتژیک: برنامه‌ریزی استراتژیک ممکن است برای بسیاری از سازمان‌ها دشوار و نگران‌کننده باشد، اما با وجود یک برنامه‌ی استراتژیک می‌توان در مدت کوتاه‌تر و با اثربخشی بیشتر به اهداف دست یافت. اثربخشی برنامه‌ریزی استراتژیک به موقعیت فعلی سازمان و اهداف آینده‌ی آن بستگی دارد. وجود برنامه‌ی استراتژیک کارایی سازمان برای رسیدن به اهداف بزرگتر را افزایش می‌دهد.
  • بهبود فرآیندهای کسب و کار: برای بهبود عملکرد سازمان می‌توان تمام فرآیندهای کاری موجود را ارزیابی کرد. مشاوره‌ی مدیریت با تغییر اولویت فرآیندهای کاری، از طریق صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ی اجرای فرآیندها به افزایش سودآوری کمک می‌کند. مشاوره مدیریت در واقع مسئولیت قرار دادن واحدهای سازمان در یک مسیر سودآور را به عهده می‌گیرد.
  • مدیریت تحول: سازگاری با تحولاتی که سازمان با آنها روبروست از جمله تغییر بازار، نیروی کار و تکنولوژی‌های جدید، سازمان را قادر می‌سازد تا هدفمند و با آمادگی با این تحولات مواجه شود. چنانچه مدیریت تحول به صورت اثربخش انجام گیرد، هزینه‌های سازمان در سطوح مختلف کاهش خواهد یافت.
  • توسعه‌ی رهبری سازمانی: تاثیر رهبری خوب و اثربخش بر حرکت سازمان به سمت اهداف انکارناپذیر است. رهبر سازمانی کارکنان را تشویق کرده و به آنها برای رسیدن به اهداف انگیزه می‌دهد و با این کار، یاریگر مدیریت سازمان در جهت توسعه خواهد بود.
  • کمک به واحد منابع انسانی در جذب نیروی کارآمد: واحد منابع انسانی نقش اصلی را در جذب کارکنان جدید به عهده دارد. این واحد با جذب افراد مستعدی که کارایی بالا دارند، دستیابی به اهداف سازمانی را در زمان کوتاه‌تر میسر می‌کند.

متخصصین مشاوره مدیریت برای سازمان‌ها اهمیت زیادی دارند. سازمان بدون مشاوره، در رسیدن به اهداف خود اثربخشی زیادی نخواهد داشت. در نبود مشاوران مدیریت، عملکرد سازمان دچار ضعف شده و احتمال خطا یا انتخاب مسیر اشتباه وجود خواهد داشت. برای حرکت سازمان در مسیر سودآوری، کمک گرفتن از متخصصین مشاوره مدیریت حیاتی است.

این متن ترجمه‌ای است از:

استفاده از مطالب وب سایت نجات  فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت نجات می‌باشد

گروه نجات یک مجموعه مشاوره‌ و آموزش در حوزه مدیریت است که تحت هدایت یک منتور استراتژیک ، ایجاد شده و به شرکتهای خرد و کوچک و هم به شرکتهای متوسط و بزرگ خدمات ارائه میدهد.

تهران، یوسف آباد، خیابان ابن سینا، نبش کوچه ۳۷، پلاک ۹۶، طبقه ۲، واحد ۵، کدپستی:۱۴۳۴۶۵۳۶۱۷

۰۲۱۸۸۰۶۴۰۹۸ |  ۰۲۱۸۸۰۶۴۰۹۹  |  ۰۹۱۰۴۴۴۷۹۱۵

info@nejatco.com