در هر صنعتی که هستید، گروه نجات شریک شما در توسعه و یادگیری است

سبد خرید/ 0 تومان 0

اهمیت مدیریت استرس در مدیران و راهکارهای آن

چرا مدیریت استرس در مدیران اهمیت ویژه‌ای دارد؟

مدیری را تصور کنید که وقتی همه‌ی کارها خوب پیش می‌رود صبور و آرام و حمایتگر است. مدیران ارشد از عملکردش رضایت دارند، اعضای تیم او بهره‌وری بالایی در کار خود دارند و همکاران او نیز از این همکاری راضی‌اند. اما زمانی که کارها از روال عادی و مطلوب خارج می‌شود -پروژه‌ها عقب می‌افتد، سازمان/واحد با کمبود بودجه مواجه می‌شود، مدیران او را بازخواست می‌کنند و عملکرد او را زیر سوال می‌برند- سبک مدیریتی او به طور محسوسی تغییر می‌کند: پریشان و زودرنج می‌شود، دوست ندارد ارتباط زیادی با اعضای تیمش داشته باشد و در نتیجه کل تیم تحت مدیریت او وضعیت جدیدی پیدا می‌کنند، همه درباره‌شان می‌گویند: “این تیم در مواقع فشار و بحران عملکرد ضعیفی دارد.” و تصویر مشخصی در ذهن کارکنان و همکاران چنین مدیری شکل می‌گیرد: “ما انگار به طور هم‌زمان با دو نوع مدیر مختلف کار می‌کنیم.”

چطور یک برنامه توسعه فردی بنویسیم؟

یک برنامه توسعه فردی به افکار ما ساختار و چهارچوب می‌بخشد، ایده‌هایی که برای توسعه خود داریم را تبدیل به یک برنامه مدون می‌کند و باعث می‌شود جزئیات را از قلم نیندازیم؛ بدین شکل سبب می‌شود برنامه‌های قابل اجرا و واقع‌بینانه داشته باشیم.

نوشتن برنامه توسعه فردی فرآیندی است که طی آن مشخص می‌شود چه چیزی برای ما مهم است، چه هدفی داریم، چه نقاط قوتی برای رسیدن به این هدف داریم، چطور باید به این اهداف برسیم و چه مواردی را باید در طول زمان بهبود ببخشیم.

توسعه شخصی (توسعه فردی) چیست؟

فرآیند بهبود و رشد شخص از طریق تقویت مهارت‌های شخصی و شغلی، افزایش دانش و آگاهی، و خلق ثروت -مادی و معنوی- را توسعه شخصی (توسعه فردی) می‌نامند. تصمیم به توسعه شخصی به این معنی است که افراد مهارت‌ها و توانایی‌های خود را ارزیابی می‌کنند، اهداف قبلی خود را می‌سنجند و طوری هدفگذاری می‌کنند که به توانایی‌های بالقوه‌ی خود رنگ واقعیت بخشیده و آنها را بیشینه نمایند. توسعه فردی نه تنها به خود شخص، که به بسیاری از مدیران کسب‌و‌کارها کمک کرده تا کارکنانی با انگیزه و بهره‌ور داشته باشند و همچنین به بسیاری از افراد جسارت بخشیده تا کسب‌وکار خود را شروع نمایند.

دلایل و راهکارهای استرس شغلی

استرس شغلی مشکلی فراگیر است که نه  تنها بر سلامت کارکنان تاثیر می‌گذارد، بلکه بر بهره‌وری سازمان‌ها نیز موثر است. استرس شغلی زمانی به وجود می‌آید که تعداد و ترکیب وظایف فرد به قدری زیاد شده که دیگر از عهده‌ی مدیریت کردن آن بر نمی‌آید. استرس شغلی عوامل گوناگونی دارد. برای مثال یک فرد ممکن است با افزایش نیازهای محیط کاری مانند افزایش ساعات کاری یا سطح وظایف تحت فشار روانی قرار بگیرد. فرد دیگری ممکن است به علت تضاد و تعارض با مدیران و همکاران، تغییرات دائمی و مواردی که امنیت شغلی‌اش را تهدید می‌کند دچار استرس شود. اتفاقی که در محیط کاری برای یک شخص استرس‌زاست ممکن است برای شخص دیگری صرفا چالش برانگیز باشد، زیرا ساختار شخصیتی، زندگی شخصی و سلامت عمومی مستقل از شرایط کاری بر نحوه‌‌ی رویارویی فرد با عوامل محیطی موثر  است.

مدیریت استرس شغلی

درباره نجات

گروه نجات یک مجموعه مشاوره‌ای در حوزه مدیریت است که تحت هدایت یک منتور استراتژیک ایجاد شده و هم به شرکتهای خرد و کوچک و هم به شرکتهای متوسط و بزرگ خدمات ارائه می‌دهد. ما با مشتریانی از سراسر ایران کار کرده‌ایم. باور داریم که در شرایط فرارقابتی جهان که کشورمان نیز به آن وارد شده، شرکت‌ها نیاز به چارچوب‌ فکری و کاری جدیدی دارند تا بتوانند اثربخش باشند.

عضویت در خبرنامه

اطلاعات تماس

تهران، یوسف آباد، خیابان ابن سینا، نبش کوچه 37، پلاک 96، طبقه 2، واحد 5، کدپستی: 1434653617
info@nejatco.com

02188064098
02188064099
09104447915

نمادها