در هر صنعتی که هستید، گروه نجات شریک شما در توسعه و یادگیری است

سبد خرید/ 0 تومان 0

تعریف مشتری مداری، مفهوم و اصول مشتری مداری سازمان

 آیا شرکت ما مشتری مدار است؟

بارها شنیده‌ایم بعضی گرایشات برای موفقیت شرکت خیلی مهم هستند: بازار محوری؛ مشتری مداری؛ برند محوری و ... . این "مدار"ها و "محور"ها به چه معنی هستند؟ چطور می‌توانیم این محوریت‌ها را در شرکتمان ایجاد کنیم؟ اصلاً پیدا کردن یک "مدار" یا "محور" جدید چه اهمیتی دارد؟

برند چیست؟ سه زاویه مکمل برای بررسی برند

امروزه همه می‌دانند که برند یکی از دارایی‌های ارزشمند و یکی از عوامل موفقیت هر کسب‌وکار است، این که مشتریان کالا نمی‌خرند بلکه برند می‌خرند. اما برند چیست؟ اینجا قصد داریم فلسفه برند و نقش آن را در زندگی و کارمان بررسی کنیم و ببینیم که برند را از چه زوایایی می‌توان تعریف کرد.

هدف این مقاله ارائه چارچوبی برای دسته‌بندی مفاهیم برند است. از فیدبکهایی که ارائه شده متشکرم و برای افرادی که علاقه به مطالعه بیشتر در این زمینه دارند، چند مرجع اصلی در پایان مقاله ذکر شده است.

7 روش توسعه کسب‌و‌کار؛ مشتری مداری

در شرایط اقتصادی کنونی، لازم است کسب‌وکارها راه‌هایی برای بقا، بهبود عملیات و افزایش درآمد خود بیابند. یکی از مسیرهایی که می‌تواند به توسعه کسب‌و‌کار بینجامد، استراتژی‌ مشتری محور است:

تعریف بازاریابی محتوایی و مزایای آن برای کسب‌و‌کارها

بازاریابی محتوایی چیست؟

اثربخشی بازاریابی سنتی روز به روز در حال کاهش است، و یک بازاریاب با تفکر رو به جلو می‌داند که قطعا راه بهتری وجود دارد: بازاریابی محتوایی، یک رویکرد استراتژیک بازاریابی است که بر تولید و انتشار محتوای ارزشمند، مرتبط و مداوم برای جذب و حفظ مخاطب هدف متمرکز است تا در نهایت مخاطب را به مشتری تبدیل نماید. با استفاده از بازاریابی محتوایی به جای اینکه خدمات یا محصولات خود را تغییر دهید، با تولید محتوای مفید و مرتبط به مشتریان خود کمک می‌کنید تا بدانند چطور می‌توانند به حل مشکل و رفع نیازهای خود بپردازند. تعریف بازاریابی محتوایی

بازاریابی چیست ؟ مفهوم بازاریابی

برای بازاریابی (marketing) در دنیای مجازی تعاریف متعددی ارائه شده که بعضی از آنها آکادمیک و بعضی ترویجی هستند. زمانی که من دانشجو بودم (سالهای ۷۹-۷۸) تنها منبعی که برای تعریف مفاهیمی مثل بازاریابی وجود داشت، جزوات اساتید بود که تعاریف معتبر سایر اساتید را خلاصه کرده بود. اما امروزه افراد به برند تبدیل شده‌اند، بنابراین به تعداد افراد و تجربه‌ها و برداشت‌های آنها، تعاریف بازاریابی ارائه می‌شود: "بازاریابی ایجاد تجربه عالی برای مشتری است"؛ "بازاریابی انتقال داستان برند است"؛ "بازاریابی ایجاد محتوای جذابی است که منجر به علاقه مخاطب شود"، "بازاریابی به معنای ترغیب است" ..... اینطوری می‌توانیم تعریفی که به دل ما بیشتر می‌نشیند را برای خودمان انتخاب کنیم!

درباره نجات

گروه نجات یک مجموعه مشاوره‌ای در حوزه مدیریت است که تحت هدایت یک منتور استراتژیک ایجاد شده و هم به شرکتهای خرد و کوچک و هم به شرکتهای متوسط و بزرگ خدمات ارائه می‌دهد. ما با مشتریانی از سراسر ایران کار کرده‌ایم. باور داریم که در شرایط فرارقابتی جهان که کشورمان نیز به آن وارد شده، شرکت‌ها نیاز به چارچوب‌ فکری و کاری جدیدی دارند تا بتوانند اثربخش باشند.

عضویت در خبرنامه

اطلاعات تماس

تهران، یوسف آباد، خیابان ابن سینا، نبش کوچه 37، پلاک 96، طبقه 2، واحد 5، کدپستی: 1434653617
info@nejatco.com

02188064098
02188064099
09104447915

نمادها