برگزاری همایش یک دهه فعالیت ماندگار تا ایران ۱۴۰۴

نوشته شده توسط: بدون دیدگاه دسته بندی ها:رویدادهای برگزارشده


آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

بینش راهبردی و خلق آینده در سالهای پیش رو


پروفسور سید صدرالدین نجاتی گیلانی، عصر پنج­شنبه ۲۵ شهریور ۹۵ در یک همایش که تحت عنوان «یک دهه فعالیت ماندگار تا ایران ۱۴۰۴» در مرکز همایش­های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، به ترسیم بینش راهبردی و چگونگی خلق یک استراتژی در آینده پرداختند.

در این همایش که با حضور برخی مدیران، سرمایه ­گذاران و فعالان اقتصادی کشور برگزار شد، ایشان به موضوعاتی نظیر تحول سرمایه­ ی انسانی، روش­های آماده ­سازی سازمان برای شرایط جدید، و ضرورت تدوین برنامه ­ی استراتژی برای قابلیت ­سازی پایدار شرکت­ها اشاره کردند. نگرش راهبردی به منابع انسانی جای خود را به نگرش عملیاتی داده، در نتیجه نیروی انسانی جدید و خوب در سازمان‌ها تبدیل به نیروی انسانی متوسط و محافظه­ کار می ­شوند و از پتانسیل و نوآوری های آنها در راستای فعالیت های سازمان و تحول آن بهره برداری نمی گردد. ایشان با ارائه ­ی چارچوب جدید و تأکید بر شایستگی­ های متمایزکننده، چگونگی ایجاد تحول راهبردی و تشکیل سازمان علم ­محور، بازار­محور و متکی بر سرمایه انسانی را تشریح کردند.

همچنین در بررسی فرصت ­ها و چالش­ های پیش­­روی سیستم مالی و پولی کشور در شرایط پساتحریم، ایشان تأمین مالی را بزرگترین ریسک سازمان­ها در شرایط گذشته دانستند که امروزه با توجه به شرایط جدید، منابع انسانی به بزرگ­ترین ریسک سازمان­ها برای موفقیت در آینده تبدیل شده است و لازم است مدیران اقتصادی در فعالیت های خود، توجه اساسی به این مسأله داشته باشند.

استفاده از مطالب وب سایت نجات  فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت نجات می‌باشد

گروه نجات یک مجموعه مشاوره‌ و آموزش در حوزه مدیریت است که تحت هدایت یک منتور استراتژیک ، ایجاد شده و به شرکتهای خرد و کوچک و هم به شرکتهای متوسط و بزرگ خدمات ارائه میدهد.

تهران، یوسف آباد، خیابان ابن سینا، نبش کوچه ۳۷، پلاک ۹۶، طبقه ۲، واحد ۵، کدپستی:۱۴۳۴۶۵۳۶۱۷

۰۲۱۸۸۰۶۴۰۹۸ |  ۰۲۱۸۸۰۶۴۰۹۹  |  ۰۹۱۰۴۴۴۷۹۱۵

info@nejatco.com